Финалът е в неделя, като в него Рилски ще спори с Локомотив София.
Рилски спортист се класира за финал на Държавното първенство за девойки U19 за трета поредна година.
Самоковки се наложиха над Шампион 2006 след 82:71 в своята зала.
Рилецо доминираше през по-големи периоди от двубоя, като още в първата част взе двуцифрен аванс. Във втория период Шампион натисна и свали наполовина изоставането си, но до почивката отново домакинът бе със солидна преднина - 49:35. Рилски реши доста от интригата в третата част, в чийто край стигна до 20 разлика и продължи да трупа. В последните две минути от частта момичетата на Меги Маринкова направиха 7-0 и влязоха във финалния период при 72:50. Последната част се доиграваше, като в нея играха по-младите момичета.
Рилецо заложи на играта под коша, където доминираше, и записа двойно повече точки от противника там. Освен всичко друго домакините предизвикаха много повече грешки, от които успяха да отбележат доста точки.
Опитните състезателки на Рилски Ивана Бонева и Деница Манолова поеха отговорността, като първата вкара 23 точки, а Манолова записа 22 и 12 борби.
17 за Шампион вкара Елена Драгоева, 16 добави Габриела Коцева, а 6 точки и 12 борби записа Албена Соколова. 13 вкара и Елена Георгиева.
Финалът е в неделя, като в него Рилски ще спори с Локомотив София.
Апоел Тел Авив отново посочи "Арена София“ като резервен вариант за мачовете си в Евролигата
Баскетболните националки до 20 г. надиграха тима на Гърция в контрола преди европейското в Самоков
Орлин Атанасов: Бъдещето на българския баскетбол не зависи само от формата на НБЛ
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг