Трети пореден финал за Рилски спортист в баскетболното първенство при девойките до 19 години

Финалът е в неделя, като в него Рилски ще спори с Локомотив София.

рилски спортист трети пореден финал купата бфб девойките u19
от БНТ , Източник: bgbasket.com
19:19, 11.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Рилски спортист се класира за финал на Държавното първенство за девойки U19 за трета поредна година.

Самоковки се наложиха над Шампион 2006 след 82:71 в своята зала.

Рилецо доминираше през по-големи периоди от двубоя, като още в първата част взе двуцифрен аванс. Във втория период Шампион натисна и свали наполовина изоставането си, но до почивката отново домакинът бе със солидна преднина - 49:35. Рилски реши доста от интригата в третата част, в чийто край стигна до 20 разлика и продължи да трупа. В последните две минути от частта момичетата на Меги Маринкова направиха 7-0 и влязоха във финалния период при 72:50. Последната част се доиграваше, като в нея играха по-младите момичета.

Рилецо заложи на играта под коша, където доминираше, и записа двойно повече точки от противника там. Освен всичко друго домакините предизвикаха много повече грешки, от които успяха да отбележат доста точки.

Опитните състезателки на Рилски Ивана Бонева и Деница Манолова поеха отговорността, като първата вкара 23 точки, а Манолова записа 22 и 12 борби.

17 за Шампион вкара Елена Драгоева, 16 добави Габриела Коцева, а 6 точки и 12 борби записа Албена Соколова. 13 вкара и Елена Георгиева.

Николай Киров: Всичко ще се решава в последния момент
Станаха ясни финалистите при мъжете на Световната купа по модерен петобой в София