Уест Хем надигра Олимпиакос в Лондон с гол на Лукас Пакета (ОБЗОР)

По този начин Уест Хем събра 9 точки и е на върха в група А заедно с германския Фрайбург, който по същото време разгроми с 5:0 сръбския ТСК Бачка Топола.

23:57, 09.11.2023 (обновена)
Чете се за: 05:50 мин.
Лига Европа
Лукас Пакета Саид Бенрама Уест Хем

Уест Хем се наложи над Олимпиакос с минималното 1:0 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза в Лига Европа.

През първото полувреме възпитаниците на Дейвид Мойс наложиха домакински натиск, който не се подплъти с попадение. Александрос Паскалакис отрази изстрел на Саид Бенрама.

След почивката "чуковете" продължиха с агресивната си игра, но вратарят на гостите отново бе на ниво. Стражът спаси удар на Джеймс Уорд-Праус.

Отбраната на гръцкия тим се пропука в 73-ата минута. Джеймс Уорд-Праус отправи центриране в наказателното поле, което прехвърли защитата на гостите. Лукас Пакета стреля от воле, за да даде донесе победата на лондончани.

По този начин те събират 9 точки и са на върха заедно с германския Фрайбург, който по същото време разгроми с 5:0 сръбския ТСК Бачка Топола.

Германците имаха контрол през цялото време и в 16-ата минута Мелвин Рол наказа неподготвения вратар Велко Илич. Егещайн подаде за първия гол, а в 55-ата и сам вкара след двойно подаване с Винченцо Грифо. Ноа Вайсхаупт се разписа в 69-ата, а Егещайн подаде и на Жуниор Адаму десетина минути преди края за 4:0. Рицу Доан оформи крайното 5:0 в добавеното време.
В група В Марсилия излезе начело с 8 точки, след като победи АЕК (Атина) с 2:0 край Акропола. В 25-ата минута Шансел Мбемба се извиси и засече с глава центриране от корнер на Клаус, давайки аванс на гостите.
Атиняни се вдигнаха на щурм в стремежа си да изравнят, но Петрос Манталос и Орбелин Пинеда изтърваха. В добавеното време обаче Исмаила Сар оформи успеха на французите, след като вкара на празна врата. Брайтън в тази група е със 7 точки, а АЕК е с 4.
Ефектът от новия треньор на Рейнджърс Филип Клеман вече започва да се усеща. Рейнджърс победи Спарта Прага с 2:1 на "Айброкс", за да започне още едно приключение в Лига Европа. Сините сега просто се нуждаят от домакинска победа срещу Арис Лимасол следващия път, за да отидат във фазата на елиминациите. Голове на Данило и Тод Кантуел осигуриха победа срещу чехите, които отговориха през второто полувреме с точен удар на Лукас Хараслин.
За домакините победата можеше да е и по-убедителна, но съдиите отмениха друг гол на Данило с помощта на системата ВАР. Но не само това, те имаха и още положения, пропуснати от младока Рос МакКосланд, както и от Кантуел. Данило уцели и гредата, но в края на срещата чехите се вдигнаха на щурм и можеха и да изравнят, ако не беше брилянтното спасяване на вратаря Джак Бътланд срещу Хараслин.
По същото време в групата Бетис размаза шампиона на Кипър Арис (Лимасол) с 4:1 и води в група С с 9 точки. Шотландците имат 7, а Спарта е с 4. Кипърският тим е последен с една.

Макаби Хайфа (Израел) - Виляреал (Испания) 1:2
класиране: Рен - 9 (4), Виляреал - 6 (3), Панатинайкос - 4 (4), Макаби Хайфа - 1 (3)

Адриан Манарино и Павел Котов оформиха втория полуфинал на Sofia Open
Лудогорец се наложи над Фенербахче за нов домакински успех в Лигата на конференциите