Унгария надигра Германия, но спечели само точка

Национален отбор по футбол на Германия
23:39, 11.06.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Срещата между Унгария и Германия от третия кръг на Лига А на Лигата на нациите завърши при резултат 1:1. Ласло Наги откри резултата, а Нико Шлотербек изравни.

Джамал Мусиала се превърна във футболиста с най-много мачове за германския национален отбор (14), преди да навърши 20-годишна възраст.

Ласло Наги даде преднина на домакините на стадион "Пушкаш Арена" в Будапеща. Защитникът отправи плътен удар от непосредствена близост за 1:0.

След точно три минути Бундестимът изравни. Нико Шлотербек изведе Джонас Хофман сам срещу вратаря. След неразчетено излизане на Петер Гулачи, полузащитникът изпрати топката в празната врата.

След почивката играчите на Марко Роси бяха далеч по-агресивни в преден план. Възпитаниците му отправиха четири точни изстрела, но резултатът остана непроменен.

Последните четири мача на Германия завършиха при резултат 1:1. Това е първият случай, в който четири поредни мача на тима завършват с един и същи резултат.

Унгария заема втората позиция в група 3 с актив от 4 пункта. Германия се намира на 3-ото място с 3 пункта.

Другият мач от групата между Англия и Италия завърши при резултат 0:0.

Младежите до 21 години също направиха равенство 1:1 с Гибралтар