В интригуващ сблъсък Олимпиакос победи Партизан с 98:94 след продължение в мач от Евролигата

интригуващ сблъсък олимпиакос победи партизан 9894 продължение мач евролигата
Снимка: twitter
07:35, 20.10.2023 (обновена)
Чете се за: 03:15 мин.

Олимпиакос победи Партизан с 98:94 след трилър с продължение в среща от 4-ия кръг на Евролигата по баскетбол.

Домакините от Олимпиакос се върнаха в срещата след пасив от 14 точки, а 0.5 секунди преди края на редовното време Янулис Ларенцакис изведе тима си напред с 85:82. Тройка със сирената на Джеймс Нънали обаче прати мача в продължение след 85:85. В допълнителните 5 минути надлъгването продължи преди Найджъл Уилямс-Гос, Янулис Ларенцакис и Томас Уолкъп да изковат успеха на Олимпиакос.

Янулис Ларенцакис завърши с 19 точки за Олимпиакос. Никола Милутинов се отличи с 16 и 7 борби. Алек Питърс отбеляза 15 точки.

Зак Лидей бе най-резултатен за Партизан с 18 точки и 5 борби. Кевин Пънтър добави 17, а Ален Смаилагич завърши с 16 точки.

Отборът от Пирея е с баланс от 2-2, докато тимът на легендата Желко Обрадович има 1 успех и 3 поражения.

На 26 октомври Олимпиакос ще има за съперник Анадолу Ефес, а Партизан приема Цървена Звезда.

Защитаващият титлата си Реал Мадрид продължава без поражение от началото на сезона, след като спечели срещу Олимпия Милано (Италия) с 88:71 (19:25, 23:17, 25:19, 21:10) и продължава да е начело в класирането.

Серхио Люл се отчете с 19 точки за успеха, Марио Хезоня с 13, а Факундо Кампацо записа 12 точки и 10 асистенции.

За италианците Шавон Шийлдс беше най-резултатен с 16 точки и 7 борби.

Испанският Баскония загуби домакинството си на Жалгирис (Литва) с 82:99 (14:22, 25:24, 22:28, 21:25) и записа второ поредно поражение.

Американецът с български паспорт Милър-Макинтайър започна сред титулярите за Баскония и завърши със 7 точки, 3 борби и 7 асистенции за 24:05 минути игра.

От неговите съотборници Чима Монеке се отличи с личен рекорд от 32 точки и 9 борби, а Маркъс Хауърд вкара 26 точки.

Роланд Шмитс беше над всички за победителите с 21 точки и 8 борби.

Фенербахче (Турция) постигна успех над АСВЕЛ Вильорбан (Франция) със 101:86 (16:28, 26:27, 30:15, 29:16) след 18 точки на Скоти Уилбекин. Домакините изоставаха с 18 точки в хода на двубоя, но направиха обрат след силно второ полувреме.

За АСВЕЛ поражението е четвърто поредно за сезона и общо 17-о поредно в турнира.