Квалификацията за Гран при на Белгия е насрочена за днес от 17:00 часа.

Макс Верстапен 2024 Спа
15:09, 27.07.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Световният шампион Макс Верстапен записа най-добра обиколка във финалната тренировка преди Гран при на Белгия във Формула 1, която премина под проливен дъжд. Нидерландският пилот на Ред Бул завърши с най-добра обиколка за 2:01.565 минути на 7.003-километровото трасе "Спа Франкоршан".

Сесията първо бе спряна малко след началото, когато Ланс Строл заби болида на Астън Мартин в огражденията. Той се измъкна без контузии, но бе откаран до медицинския център за проверка.

Червеният флаг скоро бе махнат, но нито един от пилотите не пожела да кара. Състезателите излязоха само за последните няколко минути с гуми за мокър асфалт и Верстапен записа върхово постижение. Той изпревари с 1.433 секунди Оскар Пиастри от Макларън и с 1.610 Пиер Гасли от Алпин.

Марсоход на НАСА откри петниста скала, която подсказва за микробен живот на Марс преди милиарди години
Безкомпромисна Елеонора Тонева спечели престижен турнир по тенис на сингъл за девойки до 16 г.