Верстапен спечели квалификацията за спринта в Гран при на Австрия

Спринтът ще се проведе в събота от 13:00 часа българско време.

макс верстапен спечели квалификацията гран австралия
19:47, 28.06.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Трикратният световен шампион Макс Верстапен от Ред Бул спечели квалификацията за спринтовото състезание на домашната писта за отбора си в Австрия, 11-и кръг от сезона във Формула 1.

Верстапен, който бе най-бърз и по-рано днес в единствената тренировка за уикенда, спечели първата позиция, давайки най-бързо време 1:04.686 минути. Той изпревари втория Ландо Норис от Макларън само с 0.093 секунди.

"Страхотно е да бъда първи тук пред, общо взето, моите домашни фенове и моята домашна Гран при. Денят беше доста добър. Макларън в момента са много стабилни. Добри са навсякъде, на всяка писта", заяви нидерландският пилот.

На трета позиция се нареди съотборникът на Норис Оскар Пиастри с 1:04.987 минути.

Топ 5 в квалификацията за утрешното спринтово състезание допълниха още британският пилот на Мерцедес Джордж Ръсел с 1:05.054 и испанецът Карлос Сайнс от Ферари с 1:05.126 минути. Люис Хамилтън от Мерцедес ще дели със Сайнс третата редица на старта, заемайки шестото място.

Мексиканецът Серхио Перес от Ред Бул ще тръгне от седма позиция, редом до осмия Естебан Окон (Франция) от Алпин.

Националите Мицин, Епитропов и Левтеров триумфираха във втория ден на Държавното първенство по плуване
Кой ще наследи Ебрахим Раиси като президент на Иран?