Везенков бе най-резултатен в шампионатна победа на Олимпиакос

Александър Везенков
21:56, 15.01.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Олимпиакос победи Йоникос със 109:65 точки в мач от 12-ия кръг на гръцкия баскетболен елит.

Българският национал Александър Везенков бе най-резултатен на паркета с 16 точки, 6 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 18:27 минути на паркета.

Домакините започнаха срещата със серия от 10 поредни точки, а скоро последваха нови 15 последователни точки. Втората четвърт бе най-резултатна за гостите, които реализираха 24 точки и намалиха изоставането си на почивката при резултат 55:36.

След паузата възпитаниците на Йоргос Барцокас продължиха да трупат аванс в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея. В заключителните 10 минути от сблъсъка "червено-белите" регистрираха най-резултатната си част с 32 точки и заслужена победа след 109:65.

Олимпиакос е лидер в класирането с актив от 9 победи и 1 загуба. Йоникос заема предпоследната 12-а позиция с 3 успеха и 7 поражения.