Везенков е финалист за Купата на Гърция

Александър Везенков
23:49, 18.02.2022
Чете се за: 01:00 мин.

Олимпиакос победи АЕК Атина със 76:70 точки в полуфинален мач за Купата на Гърция. Българският национал Александър Везенков се отчете с 15 точки, 9 борби и 2 асистенции за успеха на тима си.

След първата четвърт домакините изоставаха с две точки в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея след 16:18. На почивката обаче вече водеха с 3 точки - 32:29.

След паузата възпитаниците на Георгиос Барцокас записаха най-резултатната си част, отбелязвайки 24 точки. В заключителните 10 минути от двубоя "червено-белите" изградиха комфортна преднина от 18 пункта, но допуснаха цели 28 точки. Това обаче не им попречи да се поздравят с успеха.

На финала Олимпиакос ще срещне Панатинайкос, който победи Промитеа по-рано днес с 85:68 точки.