Вицепрезидентът Илияна Йотова ще дари месечното си възнаграждение на Центъра за спешна медицинска помощ – София.
"Нормално е вниманието ни да бъде приковано към болниците, там, където са най-тежките случаи. На най-първата линия са спешните медици, които първи се отзовават на зова за помощ и се сблъскват безотказно с всичко. Човешкият живот първо зависи от техния професионализъм и всеотдайност.
За да ни помогнат, но и за да опазят себе си, те трябва да бъдат защитени. В настоящата пандемия е задължително да има качествени тестове за тях, защитни костюми, всичко необходимо, още повече че трябва да си го купуват сами", аргументира решението си Илияна Йотова.
Средствата ще бъдат преведени по сметката на Центъра за спешна медицинска помощ – София.
Засега осем са потвърдените случаи на заразени с коронавирус служители на столичната спешна помощ.
Николай Денков: Планира се дългът на България да се увеличи от 24% на 36% в рамките на 4 години
Енергийният министър: Българите да са спокойни - имаме за 6 месеца бензин, за 4 месеца дизел и за 2 месеца авиационно гориво
Избирателната комисия във Варна се събира в неделя за възможно прекратяване на пълномощията на Коцев
Първият бюджет в евро: Бурни дебати в парламента за план-сметката на държавата (ОБЗОР)
125 години от основаването на "Пирогов": В болницата работят над 2500 души
Енергийният министър: Българите да са спокойни - имаме за 6 месеца бензин, за 4 месеца дизел и за 2 месеца авиационно гориво
Първият бюджет в евро: Бурни дебати в парламента за план-сметката на държавата (ОБЗОР)