Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнир в Руан

Първата ракета на България претърпя поражение от представителка на домакините

виктория томова загуби три позиции номер световната ранглиста
15:19, 17.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира на клей в Руан (Франция) с награден фонд 232 244 евро.

Националката за "Били Джийн Кинг къп" отстъпи пред представителката на домакините Варвара Грачова с 2:6, 6:3, 5:7 за 2:20 часа.

Томова направи два пробива по-пътя си към успеха в първия сет, но загуби втората част. В нея съперничката й поведе с 4:0 и след 6:3 изравни резултата.

Решителният трети сет предложи седем пробива. Българката взе аванс от 4:1, но след четири поредни гейма Грачова направи обрат 5:4. След това Томова взе подаването й за 5:5, но в следващия загуби своето и родената в Москва нейна съперничка успя да затвори мача със 7:5 при свой сервис.

Томова все пак заработи 1 точка за световната ранглиста.

ПП-ДБ обмисля да поиска оставката на Росен Желязков след освобождаването на шефа на НЗОК