Виктория Томова се класира за осминафиналите в Бостад

виктория томова успя класира четвъртфиналите тенис турнира страсбург
Снимка: БФ тенис
13:55, 11.07.2023

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се класира убедително за осминафиналите на WTA 125 турнира на червени кортове в Бостад, Швеция.

Поставената под №9 българка победи Даря Семенистая от Латвия с 6:1, 6:4. Срещата продължи 68 минути.

Томова започна блестящо мача и поведе с 4:0 гейма, преди съперничката ѝ да успее да вземе подаването си. Последва нова серия за Вики от четири поредни гейма до 2:0 във втория сет, когато Семенистая успя да направи пробив. При 5:3 Томова сервираше за победата, но латвийката върна един пробива. В следващия гейм обаче българката поведе с 40:15 и реализира още първия си мачбол.

За успеха Томова заработи 15 точки за световната ранглиста, а за място на четвъртфиналите българката ще играе срещу Хлое Паке от Франция.