Победи за българските тенисисти в Куршумлийска Баня.
Янаки Милев, Динко Динев и Джордж Лазаров се класираха за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня с награден фонд 15 хиляди долара.
Поставеният под №6 Милев надделя над преминалия през квалификациите свой сънародник Михаил Иванов със 7:6(2), 6:3, след като спаси четири сетбола и преодоля изоставане от 2:5 гейма в първата част, а във втората поведе с 3:0 и запази аванса си до края. Той ще играе за място на четвъртфиналите срещу германеца Мишел Хоп.
Динев се справи с осмия в схемата Томас Фархат (Аржентина) с 6:3, 7:6(3), след като навакса пасив от 3:5 гейма във втория сет.
Квалификантът Лазаров пък спечели срещу представителя на домакините Кристян Юхас със 7:6(2), 6:0, като успя да преодолее дефицит от 2:5 гейма в първата част, а във втората изцяло доминираше. 20-годишният левичар ще срещне номер 5 Мате Валкус (Унгария) във втория кръг.
Шестима българи продължават на четвъртфиналите на двойки.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата