ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Японец подобри световния рекорд на 100 метра за юноши под 18 години

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:10 мин.
Спорт
Слушай новината

Японският спринтьор Сорато Шимизу подобри световния рекорд на 100 метра за юноши под 18 години с впечатляващо бягане на междуучилищното първенство в Хирошима, Япония.

16-годишният Шимизу постигна време от 10.00 секунди, с което убедително спечели състезанието. Вторият в класирането финишира с 10.27 секунди, което е почти три десети от секундата по-бавно от Шимизу.

Резултатът на младия японец подобрява предишния световен рекорд от 10.06 секунди, държан съвместно от Крисчън Милър (САЩ) и Пурипол Бунсон (Тайланд). И двамата бяха на 17 години, когато постигнаха това време.

Времето от 10 секунди е и минималният стандарт, изискван от Световната атлетика за участие в световното първенство, което ще се проведе през септември в Токио.

Въпреки че Японската федерация по лека атлетика не е обявила критериите си за селекция, а Шимизу не участва в националния шампионат, в момента само двама японски спринтьори са класирани на 100 метра.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?