Юнайтед потрепери в края, но си тръгна доволен от Шефилд

11:02, 18.12.2020
Чете се за: 00:57 мин.
юнайтед потрепери края тръгна доволен шефилд

"Червените дяволи" спечелиха с 2:3, за да запишат шестата си поредна победа като гост в първенството и да се доближат само на три точки от втория в класирането Тотнъм, като футболистите на Оле Гунар Солскяер са и с мач по-малко.

Загубата пък задълбочи още повече кризата при "остриетата", които имат спечелена само една точка до момента през кампанията, след като през миналия сезон завършиха на 9-то място.

Срещата обаче започна позитивно за домакините, които излязоха напред в резултата след само пет минути игра. Тогава Дийн Хендерсън направи подранил коледен подарък на бившите си съотборници, губейки топката във вратарското си поле. При последвалото разбъркване, най-съобразителен се оказа Дейвид МакГолдрик, който вкара за 1:0.

Отговорът на гостите дойде в 26-та минута, когато Виктор Линдельов пусна изящен дълъг пас за Маркъс Рашфорд. Английският национал овладя и със силен удар изравни резултата на "Брамал Лейн".

Само седем минути по-късно Юнайтед осъществи пълен обрат след хитро подаване на Погба, който намери своя сънародник Марсиал. Французинът преодоля стража на Шефилд и на опразнената врата вкара за 2:1.

Малко след почивката "червените дяволи" нанесоха третия си удар, след като Фернандеш, Марсиал и Рашфорд комбинираха, а при изстрела на последния Аарън Рамсдейл не се намеси убедителното и топката за трети път влетя в неговата врата.

Шефил намали резултата в 87-та минута, когато отново МакГолдрик, не и без малко късмет и няколко рикошета отбеляза с глава, давайки надежда на "остриетата".

До края те можеха да стигнат и до точката, но Дийн Хендерсън демонстрира брилянтен рефлекс, отразявайки удар на Мусе, за да запази успеха на своя тим.