Българи, живеещи в Швейцария, Австрия и Германия за пореден път се събраха за Богоявление край ледените води на Боденското езеро в Южна Германия.
Службата води отец Йордан от Българското църковно православно общество - Цюрих.

Само трима бяха смелчаците, които се хвърлиха да вадят кръста. Ниските температури отказаха много от дошлите наши сънародници.

Българите, живеещи в района, редовно отбелязват различни национални и църковни празници. Така запазват и предават традициите към по-младите и децата. Тази година кръста извади варненецът Евгени Попов.

Автор: Красимира Аманфо
Сътресения на "Даунинг стрийт" 10: Оставката на британския премиер Киър Стармър
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа