ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Споразумение между Фатах и Хамас

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:33 мин.
По света

Палестинското радикално движение „Хамас" се съгласи да приеме предложението за примирие с движението „Фатах". Това ще помогне за произвеждането на нови президентски и парламентарни избори в Палестинската автономия. Лидерът на политическото бюро на "Хамас" Халед Мешаал съобщи, че окончателните документи ще бъдат подписани през октомври с посредничеството на Египет.

споразумение фатах хамас
Палестинското радикално движение „Хамас" се съгласи да приеме предложението за примирие с движението "Фатах". Това ще помогне за произвеждането на нови президентски и парламентарни избори в Палестинската автономия. Лидерът на политическото бюро на "Хамас" Халед Мешаал съобщи, че окончателните документи ще бъдат подписани през октомври с посредничеството на Египет.

По думите на Мешаал, "всичките разногласия са преодолени" и пътят за обединяването на палестинците е отворен.

Окончателната сделка, договорена с египетско посредничество, ще бъде формулирана и подписана през октомври, заяви лидерът на Хамас Халед Мешаал. Египет отдавна се опитва да уреди подобно споразумение, като първоначално предложи съставянето на правителство на националното единство. Хамас обаче отказваше да бъде част от каквото и да било палестинско правителство, ако това включва признаване на Израел.

Сега Египет предлага палестинските фракции да бъдат обединени в консултативен комитет, който да осъществява ежедневното управление в ивицата Газа и на Западния бряг до организирането на президентски и парламентарни избори вероятно през първата половина на 2010 г.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?