Десетки камиони с хуманитарна помощ пристигнаха на границата между Колумбия и Венецуела. Мостът, който свързва двете държави, обаче остана затворен. Николас Мадуро остава непреклонен. Той предложи помощите да се разпределят в Колумбия и попари надеждите за медикаменти и храна на много от венецуелците.
Храни, медикаменти и стоки от първа необходимост - това превозват десетките камиони, които пристигнаха в граничния колумбийски град Кукута. Те бяха ескортирани от местната полиция. Стотици венецуелци пристигат в Кукута, не само за да се нахранят. Бебето на Габриела е болно и тя е тук, за да вземе лекарства:
Трудно е, понякога нямам какво да ям, много е трудно.;
А венецуелците търсят изход. Ниевеш работи в нефтодобивната промишленост. Стотици негови колеги вече са напуснали Венецуела и са заминали за Кувейт, Чили, Ангола. Сега е негов ред. Знае, че ще е трудно, но знае, че в Иракски Кюрдистан, за където заминава, вместо 20-е долара за месец, ще изкарва 4500.
Ниевеш Рубелин: Разбира се, трудно ми е да съм далеч от семейството си, от децата и съпругата си, но на практика съм принуден да го направя, заради ситуацията, в която живеем.
В Уругвай започна среща за решаване на кризата във Венецуела, в която участват повече от 10 европейски и латиноамерикански държави. Целта е да се намери компромисно решение между опозицията, начело със самообявилия се за преизидент Хуан Гуайдо, когото вече признаха над 40 държави, и държавния глава Николас Мадуро, който отказва да сдаде властта.
;Американска организация и Световната продоволствена програма организираха полева кухня в колумбийския град.
Андреина Васкес: Ядем тук - закуска и обяд. Ако не беше тази кухня, щяхме да сме загубени... Продавам цигари и близалки по улиците. Спя по улиците със сина си. Не мисля, че това трябва да се случва във Венецуела. Нали имаме президент.