Радослава Иванова - учител по български език и литература в Професионалната гимназия по туризъм и хранителни технологии в Разлог спечели приза "Любим учител на годината" за Благоевградска област.
Конкурсът се организира от регионален ежедневник, като номинациите на преподавателите и гласуването за тях се осъществява на интернет сайта на вестника. Наградата "Любим учител на годината" бе връчена за четвърта поредна година на специална церемония в Благоевград.
Над 1600 преподаватели от 35 училища в Благоевградска област се включиха тази година в конкурса "Любим учител на годината". Радослава Иванова, която е учител по български език и литература, събра най-много гласове в интернет класацията.
Радослава Иванова - учител в Професионална гимназия по туризъм и хранителни технологии в Разлог
"Огромна подкрепа имах от учениците, което за мен си един приз, от приятели от близки и колеги, така че това за мен е много ценно да бъдеш учител на Югозапада."
Според Радослава Иванова на преподавателите трябва да имат доверие на учениците си и да ги провокират да мечтаят.
Радослава Иванова
"Много е важно съвременният учител да умее да възпитава, да разбира децата, да бъде техен приятел."
Вотът на участниците определи второто място в конкурса за Румяна Грънчарова - преподавател по химия и физика в езиковата гимназия в Благоевград, а трето място спечели Александър Мандажиев, преподавател по български език и литература в Природо- математическата гимназия в Гоце Делчев.
От класната стая към Космоса: Световно постижение на български ученици в областта на космическите науки и технологии
Заради случая с частното училище край София започва проверка в цялата училищна система, каза Сергей Игнатов
Училището трябва да възпитава добри и отговорни хора, не трябва учениците да усвояват само знания
Отличниците, за които не говорим: Деца от уязвими групи с отлични постижения в НВО
Изборните нарушения: Ефективни ли са разследванията и достатъчни ли са наказанията?
Премиерът Андрей Гюров обяснява във видео защо държавната помощ за гориво е 20 евро
Отиде си легендата на кукления театър Слава Рачева – гласът на "Педя човек - лакът брада"