Авиокомпанията „Райънеър“ направи голяма стъпка с решението си да признае пилотските синдикати, но не е подготвена да признае и синдикатите на кабинния персонал, предаде ДПА, като цитира изявление пред италианския в. „Република“ на Питър Белю, главен оперативен представител на компанията.
Вчера „Райънеър“ обяви, че признава пилотските синдикати, след като те заплашиха с протестни действия в Германия, Италия, Ирландия, Великобритания, Испания и Португалия в навечерието на коледните празници заради незадоволителните работни условия.
Питър Белю каза, че нискотарифната авиокомпания е предпочела диалога, защото не искала да изложи на риск клиентите си по Коледа. Той каза, че разговорите с пилотските синдикати ще започнат следващата седмица или най-късно през януари във всички европейски хъбове на компанията.
Белю обаче допълни, че „Райънеър“ не е подготвена да разшири тези разговори и до кабинния персонал, който също иска неговите синдикати да бъдат признати.
Евродепутатът Илия Лазаров: Българското вино трябва да излезе от идеята за това, че е евтино вино
На загуба: Автобусните превозвачи искат компенсации заради цените на горивата
ЦИК изтегли жребия: "Прогресивна България" с №21, ГЕРБ с №15, ПП-ДБ с №7, ДПС с №17
Войната в Близкия изток: Тази вечер Израел е ударил ирански кораби в Каспийско море
Лидерите от ЕС обсъждат войните в Иран и Украйна и високите цени на енергията