Софийската филхармоя отбелязва 24-ти май с шедьоври на славянското музикално творчество. Празничният концерт е днес - в навечерието на празника, и е с участието на хор "Светослав Обретенов" под диригентството на Йоханес Вилднер.
Репетициите с диригента Йоханес Вилднер траят само два дни, но екипът е подготвил много изненади за публиката.
Ралица Ралинова - сопран: "Тъй като диригентът не е българин, а се налага да дирижира българска музика, трябва да кажа, че се справя изключително добре. Има изключително силна интуиция и усеща нашата музика много добре."
Произведения на Големинов, Дворжак, Чайковски и Панчо Владигеров звучат в изпълнение на неповторимият Светлин Русев - цигулка и магнетичната Ралица Ралинова - сопран.
Ралица Ралинова - сопран: "Музиката винаги е била и винаги ще бъде изкуството, което събира хората и ги прави щастливи."
Екипите на Софийската филхармония и Международния фестивал „Софийски музикални седмици“ смятат, че най-подходящият подарък от страна на музикантите към слушателите е отвеждането към безкрайните и богати на чудеса дебри на славянската музика.
Радан Кънев: Днес пак не чухме отговор на въпроса каква е политиката ни по отношение на "Коалицията за желаещите" и на Украйна
Илияна Йотова: Левски ни учи, че страхът, липсата на самочувствие и предателството са най-големите врагове на свободата
Като на кино: Разбиха ограда на къща в кв. "Факултета", задържаха голямо количество фентанил
Контрол на пътя: Допълнителни полицейски патрули следят за трафика към Гърция и Банско
Възможности за възбуждане на федерално преследване за заобикаляне на "Магнитски" е обсъдил Демерджиев в САЩ
Франция и Англия излизат тази вечер в сблъсък за третото място на Мондиала