То е паднало във водата от 50 метра височина
8-годишно дете от Разлог е загинало след падане от парашут. Инцидентът е станал на Южния плаж в Несебър около 13.00 ч.
снимка: Давид Сукнаров, БНТ
Детето е било заедно с майка си. Майката и детето, които са от Rазлог, са се качили на парашут, който се дърпа от лодка навътре в морето. Атракцията се казва "парасейлинг".
Във въздуха възникнал проблем и се е скъсал колан, който е държал детето и то е паднало от 50 метра височина.
Майката е останала във въздуха. Детето веднага е било извадено с лодка на брега, но починало, въпреки оказаната медицинска помощ.
"Видях детето на дивана и първоначално помислих, че нещо си е сецнало врата. Държеше се за главата, след това дойде лекарка, млада жена с медицинска чанта. Опитаха се да му помогнат, сложиха му яка и след това носилка. Звъняха на 112 и след това го качиха на носилка", каза Пенка Велева.
"Към момента ни е известно, че инцидентът се случва извън територията и акваторията на плажа. В момента, в който получихме сигнал за нужда от помощ, спасителната служба и медицинският екип бяхме готови и очаквахме да бъде транспортирано с лодката и специализираната надуваема техника, след което веднага беше оказана първа долекарска помощ и адекватна реанимационна дейност до пристигането на Бърза помощ.
БНТ: Какво се е случило вътре във водата?
Доколкото на нас ни е известно - технически проблеми с лодката", коментира Иван Георгиев, началник на Водноспасителната служба.
Трима души, които са ангажирани с предоставането на атракцията са задържани от полицията. Прокуратурата е поела разследването.
В своя позиция, концесионерът на плажа казва, че водната база се управлява от наемател. Тази дейност е развивана от дълги години и притежава всички необходими документи, включително издадени разрешителни от Морска администрация и съответните контролни органи.