Адриан Андреев се класира за основната схема в Брауншвайг

14:11, 04.07.2022
адриан андреев играе малек джазири първия кръг основната схема форли

Българският тенисист Адриан Андреев си заслужи мястото в основната схема на Чалънджъра в германския град Брауншвайг, след като в решителния кръг от квалификациите надигра с 6:2, 6:4 Михаел Хеертс от Белгия.

Андреев трябваше да отразява две възможности за пробив още в откриващия си сервис гейм, но се справи, а след 2:2 спечели четири последователни гейма, за да затвори първата част след 6:2 в своя полза.

Успешната серия на българина се пренесе и във втората част, където след още един пробив той поведе с 2:0. Последва обаче събуждане в играта на Хеертс, който върна пробива и изравни резултата за 2:2. В седмия гейм Андреев реализира четвъртия си пробив в двубоя, за да поведе с 4:3 и до края не изпусна лидерството, печелейки втората част с 6:4, а с това и мача.

По този начин Адриан Андреев се класира за основната схема в Брауншвайг, а кой ще бъде първият му съперник там ще стане ясен по-късно днес.

Папа Франциск отрича слуховете за оттегляне
Омбудсманът настоява държавата да компенсира сметките за газ и парно на домакинствата