Академик Пловдив постигна четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига

академик пловдив постигна четвърта поредна победа националната баскетболна лига
Снимка: БФ Баскетбол
20:16, 14.01.2023

Подемът в отбора на Академик Пловдив продължава. Пловдивчани затварят цял месец само победи, след като спечелиха за четвърти път поред. Този път Академик обърна след силно второ полувреме у дома Черно море Тича.

Двубоят започна с леко превъзходство на гостите, които имаха преднина до началото на третата четвърт. След това домакините започнаха наказателната си серия и след феноменална последна четвърт, завършила 38:25, спечелиха успеха.

Академик Пловдив продължи изкачването си в таблицата и вече е с актив 5-9. Черно море тича остава с 4-9.

Томислав Минков изигра един от най-силните си мачове в шампионата като за по-малко от 16 минути на терена завърши с 23 точки. Александър Милов добави 17 точки, 13 наниза Антъни Гуджино, а по 11 – Кръстан Кръстанов (14 борби) и Тайлър Криймър.

За варненци нов силен мач записа Михаил Молдов, който наниза 18 точки. С по 16 се отличиха Лъчезар Тошков (9 асистенции) и Аверил Ъгба (14 борби и 5 асистенции). Мартин Йорданов записа 12 точки.

В следващия кръг Академик е гост на Шумен, а Черно море Тича ще пътува за Самоков за среща с лидера в класирането Рилски спортист.

Гледайте "Арена спорт" на 15 януари от 12:30 ч. по БНТ 1