Академик срази ЦСКА и триумфира в домашния приятелски турнир в зала "Сила"

акадамик срази цска триумфира домашния приятелски турнир зала сила
Снимка: БК Академик Пловдив
21:19, 17.09.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Домакините от Академик Пловдив спечелиха приятелския турнир по баскетбол за мъже, който се проведе в зала "Сила" този уикенд след успех във финала срещу тима на ЦСКА със 76:68 (17:11, 21:26, 15:16, 23:15).

"Студентите" стартираха силно и поведоха със 17:11 след 10 минути игра, но "червените" наваксаха до почивката и изоставаха само с точка - 37:38.

Последва равностойна трета четвърт, като преди последната част резултатът бе 53:53. Във финалните 10 минути обаче момчетата на Йордан Янчев бяха по-добри и заслужено стигнаха до крайния успех.

Най-резултатен за победителите от Академик бе Джейлън Минет с 16 точки, а 13 добави Джъстин Маккол.

За ЦСКА, който отново беше без контузените Брандън Йънг, Васил Бачев и Георги Боянов, енцислав Петков отбеляза 20 пункта, от които 6 тройки.

Малко по-рано в рамките на днешния ден пък Левски надигра с 63:61 състава на Черноморец в спора за третото място на приятелския турнир в Пловдив.

Мечка с малки мечета е заснета от камери край пловдивското село Марково (СНИМКИ)