Александър Георгиев направи 29 спасявания при успеха на Колорадо Аваланч над Минесота Уайлд

Всичко по-интересно от снощните мачове в НХЛ.

Александър Георгиев Колорадо Аваланч Минесота Уайлд
12:28, 09.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Валери Ничушкин направи отлично завръщане в игра, като вкара гол в продължението, извеждайки Колорадо Авеланж до победа с 2:1 над Минесота Уайлд. Ничушкин, който пропусна 22 мача през последните два месеца, вкара 23-ия си гол за сезона при изминали 2:32 минути от продължението.

Нейтън Маккинън направи две асистенции и продължи серията си с точки в домакинствата до 32 мача, Артури Лехконен също отбеляза за Авеланж. Вратарят с български корени Александър Георгиев отби 29 удара за успеха. Брок Фабер вкара гол, а Филип Густавсон направи 38 спасявания за Минесота.

Маккинън изравни Ги Лафльор за третата най-дълга серия от точки у дома в историята на НХЛ. Той може да изравни Уейн Грецки на второ място, ако получи точка в следващия домакински мач, който е на 22 март срещу Кълъмбъс Блу Джакетс.

Руу Хинц записа гол и две асистенции, докато Далас Старс спечели срещу Анахайм с 6:2. Старс, които спечелиха четвъртия си пореден мач, получиха по гол и асистенция от Джейми Бен и Джо Павелски. Кристофър Танев, Мейсън Марчмент и Радек Факса също отбеляза, а Джейк Йотингер направи 25 спасявания за победата.

Марк Шайфеле, Адам Лоури и Николай Елерс вкараха голове в третия период и Лоран Бросоа записа първа „суха мрежа“ през сезона, след като Уинипег победи домакина Сиатъл с 3:0.

Конър Инграм направи шести мач без допуснат гол през кампанията, а Ник Бюгстад имаше гол и асистенция, докато Аризона се наложи с 4:0 над Детройт.