Българската звезда записа 4 точки за 12 минути и 23 секунди на паркета

Александър Везенков
08:12, 16.11.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Сакраменто Кингс с Александър Везенков в състава си победи Лос Анджелис Лейкърс със 125:110 точки като гост, записвайки четвърти пореден успех в редовния сезон на Националната баскетболна лига.

Българската звезда записа 4 точки за 12 минути и 23 секунди на паркета. Най-резултатен за победителите, а и в мача, беше литовецът Домантас Сабонис. Той приключи с "дабъл-дабъл" от 29 точки, 16 борби, добавяйки и 7 асистенции.

Де'Арън Фокс и Кевин Хънтър добавиха по 28 за Сакраменто. За домакините звездата Леброн Джеймс направи "трипъл-дабъл" от 28 точки, 10 борби и 11 асистенции, но и те не бяха достатъчни за успех в двубоя.

Така Сакраменто застана на шестата позиция в Западната конференция с актив от 6 успеха и 4 поражения. Лос Анджелис Лейкърс са осми с 6 победи и 6 загуби.

Явор Божанков: Мотивите за втория вот на недоверие са абсурдни