Българският национален отбор по волейбол за мъже ще изиграе днес, може би, най-важния си двубой в тазгодишното издание на турнира Лига на нациите, а съперник на нашите момичета ще бъде съставът на Куба.
Мачът ще бъде директен сблъсък между два от отборите, които са застрашени от изпадане и до момента са с идентичен актив от една победа и шест поражения.
Предвид тези показатели и вчерашния успех на Китай срещу Германия на практика победата днес е жизнено важна за България, но и за Куба, чийто отбор през този сезон дебютира в Лигата на нациите и със сигурност ще иска да запази елитния си статут и през 2024-а година.
И за двата отбора това ще бъде последен мач от групата в Орлеан, Франция, а срещата е с начален час 14.00 българско време.
През тази седмица момчетата на Пламен Константинов вече изиграха три двубоя на френска земя, в които за съжаление, така и не успяха да се поздравят с победа.
Най-добри шансове "лъвовете" имаха срещу Канада, когато българите дори поведоха в резултата, но впоследствие допуснаха да се стигне до обрат и отстъпиха с 1:3. В останалите си две срещи нашият тим загуби с по 0:3 от Бразилия и Аржентина.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok