България спечели сребро на Европейската младежка купа по стрелба с лък в Букурещ

Снимка: БФ Стрелба с лък
15:59, 30.07.2022
Чете се за: 04:05 мин.

България беше представена от 6 състезатели на Европейската младежка купа по стрелба с лък която се проведе в Букурещ 25-30 юли.

Иван Банчев и Тервел Чорбаджийски при младежите рекърв, Мария Павлова при кадетките рекърв и Ангел Нецов, Благой Тодоров и Патрик Великов при кадетите рекърв.

Отборът кадети под 18 години в състав Ангел Нецов, Благой Тодоров, Патрик Великов завоюва сребърните медали в категория рекърв.

Състезателите на България бяха на шеста позиция след квалификацията с 1894 точки, което им отреди правото да пропуснат осминафинала и да се класират директно за четвъртфинал.

Там те се изправиха срещу Германия (трети от квалификациите) и постигнаха победа с 5:3 (47,54,53,53:53,49,50,53).

В полуфинала схемата им отреди среща срещу Италия (втори от квалификациите, където със солидна стрелба нашите кадети постигнаха нова победа с 5:3 (54,53,55,54:57,51,54,54), което ги класира за финала срещу лидерите от квалификациите Франция.

Френският тим се оказа непреодолим за нашите момчета, които загубиха с резултат 2:6 (50,54,51,54:57,52,57,57).

Смесеният ни отбор под 18 години в състав Патрик Великов и Мария Павлова, с 1248 точки успяха да влязат в основната схема на елиминациите, но отпаднаха на 1/8 финал с 3:5 (33,36,35,33:37,38,34,33) от отбора на Чехия, което им отреди 9-то място в крайното класиране.

При младежите Иван Банчев (623 точки) започна индивидуалните елиминации от 1/24-финал, като последователно отстрани Томас Строк-Хутепен от Франция с 6:2 (23,29,28,27:25,27,25,24).

На 1/16-финал Банчев се изправи срещу Шакар Клейнър от Израел и го победи 6:2 (28,27,27,27:26,26,27,27), но бе спрян на 1/8-финал от представителя на Нидерландия с 1:7 (27,24,25,27:27,25,26,28), което му отреди 9-то място в крайното класиране.

Тервел Чорбаджийски (598 точки) остана 33-ти след загуба от Чарлие Медхурст от Великобритания на старта на елиминациите.

В индивидуалните елиминации при кадетите, Патрик Великов с 647 точки от квалификацията, беше поставен в схемата, в следствие на силната си квалификация, и пропусна 1/24-финала, но загуби след равностоен двубой в 1/16-финала срещу Матия Руфино от Италия 4:6 (25,28,28,27,26:29,28,26,27,27).

Благой Тодоров (633 точки) отстрани румънеца Патрик Хритчан на 1/32-финал с 6:0 (26,29,27:25,24,26), но на 1/16-не можа да се събере и бе отстранен от друг румънец 0:6 (21,24,24:24:29:27). Така Патрик и Благой разделиха 17-то място в крайното класиране.

Последният ни представител в тази категория, Ангел Нецов (614 точки) зае 33-то място след като бе отстранен от Йелте Щеер от Нидерландия с 0:6 (25,18,25:26,24,27).

При кадетките Мария Павлова (601 точки) достигна до бараж след равенство 5:5 (23,23,24,24,26:26,23,21,26,24) срещу представителката на домакините Йоана Пуска, който за съжаление загуби с 9:6 и остана на 33-та позиция в крайното класиране.

Европейската купа беше последен старт преди предстоящото Европейско първенство по стрелба с лък в Лилешал, Великобритания (14-21 Август).

Там ще ни представят Иван Банчев при младежи рекърв, Благой Тодоров и Патрик Великов при кадети рекърв и Мария Павлова при кадетки рекърв.

Латифи изненада всички в дъжда в последната свободна тренировка преди Ган При на Унгария
Български рефери свирят финала и мача за бронза на волейболния турнир от олимпийския фестивал