България загуби последния мач от група Б за евроквалификациите по плажен хандбал при мъжете

Момчетата на старши треньора Александър Бояджиев завършиха с две победи и две загуби в групата си и все още имат шанс за класиране напред.

българия загуби последния мач група евроквалификациите плажен хандбал мъжете
16:21, 12.07.2024

Българският национален отбор по плажен хандбал за мъже загуби последната си среща от група Б в квалификациите на Евро 2025, които се провеждат на Южния плаж във Варна.

Момчетата на старши треньора Александър Бояджиев отстъпиха пред Чехия след изпълнение на наказателни удари с 1:2 части (25:24, 20:21, 6:7).

Двата отбора изиграха много интересен мач, като националите спечелиха първата част с една точка, а гостите взеха втората със "златен гол". При наказателните удари пропуски за България направиха Самуил Стоянов и Тодор Кирев. Двама играчи на българския състав Мартин Ангелов и Димитър Танев, получиха червени картони през втората част от срещата.

В другия мач от групата Норвегия победи с 2:0 части (24:14, 24:9) аутсайдера Малта.

Последните двама мача от групата са днес от 19:00 часа между отборите на Малта и Чехия и Норвегия и Франция.

Крайното класиране на българските национали ще стане ясно след изиграването на всички двубои в групата.

България завърши груповата фаза с два успеха и две поражения. Тимът на Франция има три успеха, Норвегия е с две победи и една загуба, Чехия е с победа и две поражения, а Малта е с три загуби.