България започна с победа участието си на Евроволей 2023 до 17 години

българия започна победа участието евроволей 2023 волейбол години
Снимка: БФ Волейбол
22:25, 19.07.2023
Чете се за: 02:17 мин.

България направи отличен старт на европейското първенство по волейбол за мъже под 17 години, което се провежда в Черна гора. Отборът, воден от Десислава Величкова, започна с успех с 3:0 (25:17, 25:13, 25:23) срещу Австрия.

Балканските шампиони бяха категорични в първия си мач от еврошампионата в Подгорица и го спечелиха за около час и половина. Срещата започна с над 43 минути закъснение от планираната програма заради двата маратонски двубоя в днешната програма преди нас. "Трикольорите" излязоха спокойни и концентрирани. Величкова заложи на стартов състав: Петьо Иванов (капитан), Николай Николаев, Жасмин Величков, Иван Узунов, Кристиян Иванов, Константин Манолев и либеро Димитър Добрев.

Още в началните минути България пое контрола и поведе без да допусне никаква изненада. Частта беше завършена при грешка на сервис на Австрия за 25:17.

Надмощието на българите продължи и във втория гейм, в който съперникът направи 11 грешки, а разликата от средата до края бе огромна - 25:13.

Следващата част не беше толкова експресна и Австрия опита да обърне развоя на събитията на полето. Това бяха и най-равностойните минути от цялата среща, като съперникът успя да изравни при 18:18, но така и не поведе. При 23:22 Величкова взе прекъсване и указанията й бяха достатъчни за крайното 25:23.

Константин Манолев беше най-резултатен от "трикольорите" с 10 точки, докато 9 записа Жасмин Величков, а Петьо Иванов добави още 7.

В четвъртък, 20 юли, България излиза срещу състава на Естония в 18:30 часа.

Отново пожар между бургаския кв. Банево и с. Изворище (СНИМКИ)
Москва: Корабите към украинските пристанища са "потенциални превозвачи на военни товари"