Българските националки по тенис до 18 г. са финалистки на Европейската купа

Български национален отбор по тенис за девойки до 18 години
Снимка: Българска федерация по тенис
19:53, 03.08.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Националният отбор на България по тенис за девойки до 18 г. се класира за финалите на Европейската купа. В епичен мач в Арад (Румъния) Ива Иванова и Росица Денчева сломиха селекцията на Украйна с 2:1 победи и се наредиха сред осемте най-добри отбора на континента.

В първия мач на сингъл Денчева загуби 1:6, 3:6 от Алиса Барановска. Във втория двубой поединично Ива Иванова обърна от сет пасив Анастасия Фирман и си върна за поражението от нея на европейското лично първенство – 4:6, 6:2, 6:3.

В решителната среща на двойки Денчева и Иванова срещнаха Фирман и Елизавета Чайникова. Нашите момичета изоставаха 2:5, 15:40 в първия сет, но спечелиха 11 от следващите 14 гейма и затвориха мача като победителки – 7:5, 6:3.

Финалният турнир е в Гранвил (Франция) от 7 до 9 август. България ще защитава титлата си от миналата година, спечелена тогава от Денислава Глушкова, Михаела Цонева и Дария Великова.

В настоящата селекция на България са включени Ива Иванова (ТК "Черно море Елит", гр.Варна), Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) и Александра Габровска (ТК "Каратанчева", гр. София) с капитан Велиан Бакалов.

"Свободни хавлии": Недоволство в Гърция срещу платените зони на плажа
Новата стратегия на Русия: Как Москва отряза пътя за износ на зърно по Дунав