Балкан Ботевград не успя да се противопостави на Гьотинген и допусна тежка загуба в Купата на ФИБА Европа

20:51, 31.01.2024
Чете се за: 02:17 мин.
балкан ботевград успя противопостави гьотинген допусна тежка загуба купата фиба европа

Отборът на Балкан Ботевград инкасира пета поредна загуба във втория етап на турнира за Купата на ФИБА Европа, след като отстъпиха на немския Гьотинген у дома със 75:101 (15:25, 24:29, 14:24, 22:23).

Двубоят в "Арена Ботевград" беше равностоен единствено в откриващите си минути, но в средата на първата четвърт гостите направиха серия от 10:0 точки, която им позволи да дръпнат с 19:8, а частта приключи при аванс от 25:15 в полза на немците.

В хода на втората четвърт ботевградчани съумяха да свалят разликата само на четири пункта при 32:26 след няколко успешни стрелби от тройката, но това се оказаха и последните позитивни епизоди в мача за баскетболистите на Небойша Кнежевич, които допуснаха на почивката да изостават с 39:54.

През второто полувреме съставът на Гьотинген продължи единствено да увеличава преднината си, която в един момент достигна 28 точки при 85:57 и до края гостите нямаха проблем да стигнат до успеха в срещата, в чиито заключителни минути шанс за изява получиха и някои от по-младите състезателки на Балкан.

Големите проблеми за българският тим в хода на срещата дойдоха от много допуснати грешки - 18, както и от ниската успеваемост при стрелбата от тройката - едва 19%.

За ботевградчани Сюприйм Хана приключи двубоя като най-резултатен със своите 16 точки, а 15 добави Николай Грозев.

От другата страна за победителите над всички беше Умоджа Гибсън, който наниза 31 пункта.

В класирането Балкан Ботевград остава твърдо на последната позиция в своята група "К" с баланс 5-0, докато Гьотинген е 3-и с показатели 3-2.

Кубрат Пулев: Очаквам да играя мач за световната титла
Колко лева от минималната работна заплата на хората не достигат за издръжка?