Балкан Ботевград удължи победната си серия в НБЛ след домакински успех срещу Черно море

балкан ботевград удължи победната серия нбл домакински успех черно море
20:51, 13.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.

Балкан Ботевград записа трудна победа в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като в среща от 30-ия кръг се наложи у дома над състава на Черно море Тича с 80:68.

В своята зала "Арена Ботевград" домакините изиграха последното си домакинство в рамките на редовния сезон и записаха пети успех под ръководството на Васил Христов, след който тимът се изкачи на третото място в подреждането с баланс 20-10, колкото има и отборът на Спартак Плевен, който в неделя приема Рилски спортист.

Междувременно варненци остават твърдо на шестата позиция в класирането с показатели 11-19, а днешното поражение беше шесто поредно за тях в първенството.

Двубоят между Балкан и Черно море не предложи особено качествена игра и от двете страни, но пък за сметка на това интригата се задържа почти през почти всички четвъртини.

Първото по-сериозно откъсване в резултата дойде едва след средата на третия период, когато ботевградчани дръпнаха с 44:34, но до края на частта гостите почти успяха да заличат пасива си, стигайки до 46:47.

В хода на заключителните десет минути обаче инициативата бе изцяло на страната на Балкан, който изгради двуцифрен аванс и без особени проблеми затвори срещата след 80:68 в своя полза.

В края и нервите взеха връх, като в последните секунди между Аверил Ъгба и Майки Диксън прехвърчаха искри, а след сирената баскетболистът на Черно море тръгна към гарда на "зелените", но бързата намеса на околните предотврати по-сериозна ескалация на напрежението.

Най-резултатен за победителите стана именно Диксън с 23 точки, докато Йордан Минчев реализира 20.

За съперника Аверил Ъгба завърши с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 10 борби.