Балкан и Черноморец започват битката за титлата в Националната баскетболна лига

09:24, 27.05.2023
черноморец бургас четвърта поредна победа нбл акулите схрускаха балкан ботевград
Снимка: БК Балкан (Ботевград)

В събота, 27 май, от 19:00 часа започва първият двубой от финалната серия за титлата в Националната баскетболна лига. Балкан приема Черноморец Буграс в зала "Арена Ботевград".

Миналогодишният шампион Балкан ще се опита да защити отличието си срещу Черноморец, който се стреми към първа титла. Серията се играе до три победи.

Първите две срещи ще се състоят в Ботевград. Вторият мач е в понеделник, а двубой №3 в Бургас е насрочен за четвъртък.

Ботевградчани завършиха втори в класирането в редовния сезон с 23 победи и 7 загуби. "Зелените" стартираха плейофите, като отстраниха Берое с 2:0 победи на четвъртфиналите, а след това елиминираха и ЦСКА с 3:1 победи.

"Акулите" се добраха до 4-ото място в подреждането с 19 успеха и 11 поражения. Това им отреди сблъсък със Спартак Плевен на четвъртфиналите, спечелен с 2:0 победи. Бургазлии впечатлиха с представянето си на полуфиналите, където елиминираха първенеца след редовния сезон Рилски спортист с 3:1 победи.

Финалистите изиграха три срещи помежду си през сезона, като победител винаги бе домакинът. В Ботевград "зелените" триумфираха с 83:78 и 92:88, а Черноморец спечели с 93:83 в зала "Бойчо Брънзов".

Съдии на срещата ще бъдат Мартин Хорозов, Калоян Костов и Славчо Нучев.

Стоян Михалев: Цели се саботаж на процеса за истинска правосъдна система