Ботевградчани допуснаха загуба със 72:80.

БК Балкан Ботевград
Снимка: Радослав Маринов
20:24, 11.09.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Баскетболният отбор на Балкан загуби първата предсезонна контрола, след като в зала "Арена Ботевград" отстъпи пред ТФТ Скопие (Република Северна Македония) със 72:80 (22:21, 12:24, 16:18, 22:17).

Ботевградчани спечелиха първата четвърт с една точка разлика - 22:21, но загубиха втората с 12:24 и на полувремето ТФТ Скопие имаше двуцифрена преднина 45:34.

След почивката тимът от Република Северна Македония прибави още 2 точки към преднината си - 63:50, а разликата в полза на гостите достигна до 19 точки при 40:59 в 28-ата минута. В последната четвърт баскетболистите на Балкан играха по-добре и на два пъти свалиха изоставането си до 6 точки, но не можаха да направят пълен обрат. Срещата се игра без публика.

Най-резултатен за Балкан бе Къртис Джоунс с 16 точки, а с 13 точки завърши Илиян Пищиков.

За гостите петима състезатели отбелязаха десет и повече точки, а Джелин Гафни реализира 22.

В ТФТ Скопие играе бившият баскетболист на Балкан Дейвид Хоутън, който завърши с 8 точки.

След скандалните реклами в интернет: Властите въведоха пълна забрана на продажбата на енергиен прах