Берое записа домакинска победа над Академик Пловдив в НБЛ

берое записа домакинска победа академик пловдив нбл
Снимка: БФ Баскетбол
20:52, 05.03.2023

Отборът на Берое се справи с Академик Пловдив в първото си домакинство от Третия етап на НБЛ. Старозагорци спечелиха интересен мач в 90:84 въпреки спада си в третата четвърт, изгубена с 8:20. Преди това обаче домакините изградиха солиден аванс от 16 точки до почивката.

Келси Барлоу отново бе на ниво за „зелените“ като записа 24 точки. С 23 плюс 13 борби се включи Дариус Хол. Александър Тодорович се отчете с 15 точки, а 13 вкара Роберт Георгиев.

За гостите от Пловдив 15 точки наниза влезлият като резерва Васил Бачев, а с по 13 се включиха новото попълнение Евгени Хаджирусев, Антъни Гуджино и Кръстан Кръстанов. 11 вкара Джейлън Минет.

След този мач Берое е с баланс 10-11, а Академик остава с 6-15.

В следващия кръг старозагорци са домакини на Ямбол, а Академик ще гостува на Черноморец.