БК Тунджа U19 е отбор на годината в Ямбол за 2022 г.

Спортист номер 1 на града е Кристиян Дойчев - европейски шампион и сребърен медалист от световното първенство по карате киокушинкай

Снимка: фейкбук страница на БК Тунджа Ямбол
14:14, 21.12.2022
Чете се за: 02:27 мин.
Български баскетбол

Баскетболистите на Тунджа U19 станаха отбор на годината в Ямбол за 2022 г. Те получиха наградата си на специална церемония в града, като заслужиха отличието си след спечелването на Държавното първенство в тази възраст.

Спортист номер 1 на града е Кристиян Дойчев. Той е европейски шампион и сребърен медалист от световното първенство по карате киокушинкай в категория мъже до 90 кг и заслужил майстор на спорта. Миналата година той отново стана спортист номер 1 на Ямбол.

На второ място в анкетата е Никола Караманолов от Лекоатлетически клуб „Радио 999“, третото място е за Георги Герганов от Баскетболен клуб „Тунджа“, на четвърта позиция е Полина Тодорова от Клуб по лека атлетика „Тунджа“. Пето място заема Пламен Драганов от Лекоатлетически клуб „Радио 999“. Шестата позиция в класирането е за Димитър Тодоров от Стрелкови клуб „Диана“. На седмо място е Кристина Андонова от Боксов клуб „Димов Боксинг“, на осма позиция е класиран Габриел Костов от Клуб по карате киокушин „Дойчев 2020“, деветата позиция е за Даниел Тонев и Моника Радичева от Клуб по спортни танци „Тандем“, на десето място е класирана Ефросина Огнянова от Боксов клуб „Димов Боксинг“.

Наградата за най-добър треньор на годината отиде при Петрана Чамова от клуба по лека атлетика. Баскетболният треньор Стойо Чолаков е втори в класацията.

Кметът на Ямбол благодари на всички 68 отличени спортисти от различни възрасти, треньори, ветерани и спортни деятели. "Общината ще продължи да полага усилия за обновяването на спортната инфраструктура в града, както за професионалния, така и за масовия спорт", каза Валентин Ревански.