Областният управител на Благоевград свика кризисен Щаб за защита при бедствия.
Причината е пропадането на моста над р. Струма при наводненията преди дни, което доведе до опасност от прекъсване на газоподаването към града.
След заседанието на щаба стана ясно, че ще се наложи мостът за село Покровник да бъде изграден наново, но това може да стане едва, след като река Струма намали значително нивото си, най-вероятно чак през лятото.
Дотогава газопроводът, който захранва целия град - болници, училища и домакинства, ще бъде временно укрепен, като газоподаването може да спира само за около 2 часа. Ще започне изграждане на обходна тръба за газта, докато продължава ремонтът на моста.
Съоръжението поддаде след придошлите води на Струма и оттогава не спира да пропада всеки ден.
Вижте повече подробности в прякото включване на Владислава Миланова
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)