Боряна Калейн грабна сребро във финала на бухалки на Световната купа в София

15:42, 14.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
боряна калейн грабна сребро финала бухалки световната купа софия

Боряна Калейн заслужи сребърен медал във финала на бухалки от Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в столичната "Арена София".

След като в първите си две съчетания за деня - на обръч и топка - родната грация допусна неточности, то тя изигра стабилно композицията си с бухалки и получи оценка от 33.900 точки.

Това отреди на българката второ място в крайното класиране, с което тя спечели второто си отличие от надпреварата в България, след като вчера тя грабна титлата в многобоя.

Шампионка на бухалки пък стана представителката на Италия София Рафаели, чието изпълнение беше оценено на 34.350 пункта. Подиумът допълни украинката Виктория Оноприенко с 33.000 точки.

Малко по-късно днес предстои финалът на лента, в който България ще бъде представена от Боряна Калейн и Стилияна Николова, която вече се окичи със злато и бронз съответно в състезанията на топка и обръч.

Програмата ще завърши с битката за разпределение на отличията при ансамблите на три ленти и две топки, където България влиза с най-добър резултат от квалификациите. Припомняме ви, че по-рано днес момичетата на Весела Димитрова се наредиха шести на пет обръча.

Наполи повеждаше на два пъти, но все пак взе само точка на свой терен срещу Фрозиноне