Боряна Калейн и Катрин Тасева спечелиха по две титли на държавното

13:11, 20.03.2021
Чете се за: 00:48 мин.
Други спортове
боряна калейн катрин тасева спечелиха две титли държавното

Двете ни състезателки от националния отбор по художествена гимнастика спечелиха общо по четири медала при жените на държавното първенство по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова", което се провежда в Бургас.

Боряна Калейн от клуб Левски Триадица спечели титлите на обръч и на топка, сребро на лента и бронз на бухалки на финалите на отделните уреди.

Катрин Тасева също завоюва четири отличия, като тя триумфира на бухалки и лента, а освен това спечели и две сребърни отличия, на обръч и на топка.

Три бронзови медал спечели Ева Брезалиева, която остана трета на обръч, топка и лента, а на бухалки среброто завоюва Татяна Воложанина.

Калейн, която снощи стана триумфира в многобоя, днес спечели в първите два финала с оценки съответно 27.050 точки на обръч и 27.400 на топка.

Втора и на двата се нареди Катрин Тасева от Левски Илиана с 25.125 точки на обръч и 27.050 точки на топка.

Бронзовите медали спечели пък останаха за Ева Брезалиева от Олимпия (Бургас), което има оценки 24.800 точки на обръч и 25.600 на топка.

На бухалки златото грабна Катрин Тасева с 27.200 точки, следвана от Татяна Воложанина (Левски Илиана) с 27.100 точки и Боряна Калейн с 26.550 точки, която допусна груба грешка точно на финала на изпълнението си.

На лента Тасева спечели с 24.600 точки, а след нея се наредиха Боряна Калейн с 24.550 точки и Ева Брезалиева с 23.500 точки.