Черноморец Бургас удържа финалния натиск на Спартак Плевен за трети пореден успех в НБЛ

15:10, 22.10.2023
Чете се за: 02:12 мин.
черноморец бургас удържа финалния натиск спартак плевен трети пореден успех нбл

Отборът на Черноморец Бургас постигна третия си пореден успех от началото на сезона в Националната баскетболна лига (НБЛ), побеждавайки със 78:75 (23:22, 22:25, 25:11, 8:17) като гост Спартак Плевен в среща от 3-ия кръг.

Този резултат остави "акулите" като единствения тим, който все още няма загуба в първенството, и закономерно е лидер в подреждането с баланс 3-0, докато плевенчани са на втора позиция с актив от 2 победи и 1 загуба.

Днес в зала "Балканстрой" в Плевен двата състава предложиха равностойна битка, в която на почивката домакините имаха аванс от 47:45, въпреки че мачът започна със серия от 11:0 в полза на бургазлии, а в един момент от втората част те отново имаха двуцифрена преднина.

В третата четвърт обаче баскетболистите на Васил Евтимов отново вдигнаха оборотите, с което си осигуриха солидна преднина от 70:58 преди решителните 10 минути.

Баскетболистите на Спартак Плевен обаче не се предадоха и в заключителната част дадоха всичко от себе си в опит да стигнат до обрат, но играчите на Черноморец Бургас съхраниха аванса си и в крайна сметка стигнаха до победата.

Христо Захариев и Шон Смит вкараха по 20 точки за успеха на бургазлии, като Смит овладя и 10 борби, оформяйки "дабъл-дабъл".

Цветомир Чернокожев пък стана най-резултатен за домакините с 15 точки и 6 борби.

В следващия кръг Черноморец Бургас са домакини на Миньор 2015 на 26 октомври (четвъртък), а два дни по-късно (28 октомври) Спартак Плевен ще гостува на Черно море.