Бургазлии постигнаха успех със 101:66

гардът евгени хаджирусев отново носи екипа баскетболния черноморец бургас
21:22, 26.10.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Черноморец победи Миньор 2015 със 101:66 (25:16, 23:18, 29:17, 24:15) като домакин в Бургас в първа среща от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Успехът бе четвърти пореден за бургазлии от началото на сезон 2023/2024 и ги върна на първото място във временното класиране. Тимът на Миньор допусна трета загуба от четирите си срещи до момента.

Домакините доминираха през целия мач, а най-голямата разлика достигна 35 точки. До почивката Черноморец дръпна с 48:34, а след третата част резултатът бе 77:51, като до края гостите не успяха да се противопоставят на вицешампионите.

Травис Макконико бе най-резултатен за Черноморец с 18 точки, 2 борби и 3 асистенции, а по 16 точки добавиха Христо Захариев и Тони Троша.

За Миньор 2015 Александър Милов завърши с 13 точки, 2 борби и 2 асистенции.

В следващия кръг Черноморец ще приеме Ямбол на 4 ноември, а два дни по-късно Миньор 2015 посреща тима на Шумен в зала „Триадица“ в София.