"Червените" вече шести мач не познават вкуса на победата

08:52, 26.10.2020
Български футбол
цска софия измъкна резил кърджали видео

Отборите на Арда (Кърджали) и ЦСКА-София завършиха наравно 1:1, късно снощи в мач от десетия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Арена Арда" в Кърджали.

През първото полувреме ЦСКА-София имаше превъзходство във владението на топката и бе отборът, който повече търсеше попадение.

Домакините от Арда предимно се отбраняваха и разчитаха на контраатаки.

Най-чистото положение за откриване на резултата дойде в 41-ата минута, когато кълбото попадна в Амос Юга след разбъркване в наказателното поле и той отправи туповен шут от дъгата на наказателното поле, но изстрелът му срещна напречната греда.

Така двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част в игра за "армейците" се появиха Енрике Рафаел, Джером Синклер, Валентин Антов, Ахмед Ахмедов и Иван Турицов, които раздвижиха играта на "армейците" и ЦСКА-София отново бе отборът, който повече търсеше победата под непрестанния проливен дъжд над терена в Кърджали.

В 60-ата минута Синклер намери отлично Али Соу, но изстрелът на нападателя мина покрай десния страничен стълб.

В 73-ата минута изненадващо Арда поведе, при една от редките си контраатаки чрез Светослав Ковачев, който засече центриране отляво и отправи неспасяем удар към вратата на Бусато за 1:0.

В 80-ата минута Енрике центира отляво и Али Соу стреля опасно с глава покрай вратата.

Четири минути по-късно гостите от София изравниха резултата.

Амос Юга намери Джером Синклер, който нахлу в наказателното поле, финтира защитник на Арда и с мощен шут изравни резултата за 1:1, с дебютно попадение за ЦСКА-София.

В 86-ата минута Синлер намери топката с глава след изпълнение на корнер, но отново горната греда спаси Иван Караджов.

В продължението на срещата отново юношата на Ливърпул бе най-близо до гола, след като нахлу отдясно в наказателното поле на домакините но вратарят на Арда изби в корнер.

Така двубоят приключи при резултат 1:1 и двата състава си поделиха по една точка.

Следващият мач на ЦСКА-София е на 29 октомври (четвъртък), когато тимът гостува на Рома на стадио "Олимпико" в Рим, в мач от втория кръг от груповата фаза на Лига Европа.