ЦСКА-София срещу островитяни, ако победи БАТЕ в Лига Европа

10:56, 17.09.2020
Чете се за: 00:42 мин.
Лига Европа

Отборът на ЦСКА-София ще се изправи срещу Б36 Торсхавн от Фарьорските острови, ако успее да отстрани беларуският кошмар на българските отбори в Европа - БАТЕ Борисов във втория предварителен кръг на Лига Европа.

Фарьорците достигнаха до третия предварителен кръг на ЛЕ, след като снощи се наложиха над уелския Дъ Ню Сейнтс (ДНС) с 5:4 след изпълнение на дузпи.

В редовните 90 минути на мача и двата отбора си отбелязаха по едно попадение и двубоят завърши 1:1.

И двата гола паднаха във второто полувреме на мача, когато две минути след подновяването на играта Пржибилски от Б36 Торсхавн изведе домакините напред, а в 81-ата Смит изравни за ДНС.

В продължението на срещата головете продължаха да валят, но резултатът бе 2:2 и по този начин се стигна до дузпи.

Гостите от Уелс поведога чрез Ебе в 112-ата минута, докато в добавеното време на продълженията Радосавлевич вкара за 2:2 и прати мача към изпълнението на дупзи дузпи.

При наказателните удари тимът от Фарьорските острови бе по-хладнокръвен и заслужено победи с 5:4.

За домакините пропусна Пржибилски, а за гостите Ебе и Редмънд.

Евентуалният мач на ЦСКА-София срещу Б36 Торшавн ще е на 24 септември в София.

Úrslit: B36 - TNS 7-6 (1-1 eftir 90 min, 2-2 eftir longda leiktíð)