ЦСКА спечели срещу ВШГ Тирол в последната си контрола от лагера в Австрия

цска спечели вшг тирол последната контрола лагера австрия
Снимка: ПФК ЦСКА
21:30, 08.07.2023
Чете се за: 02:07 мин.

19-годишният Павел Жабов вкара в последните секунди на редовното време и ЦСКА победи с 2:1 ВШГ Тирол в контролна среща по време на подготовката на "червените" на австрийска земя.

Българските вицешампиони поведоха още в седмата минута на мача. Марселино Кареасо получи подаване на границата на наказателното поле, след което преодоля защитник на Тирол и стреля в близкия ъгъл на вратата на австрийците за 1:0.

Тирол отговори с поредица от положения и можеше да вкара няколко гола в рамките на десетина минути, но Димитър Евтимов се справи великолепно на вратата. Тирол обаче реализира едно от положенията си в 28-та минута. Ник Прелец получи топката един на един със Сейни Санянг, надигра защитника на "червените" и стреля в долния ляв ъгъл на вратата на излезлия да го посрещне Евтимов за 1:1.

Малко след гола Евтимов отрази удар на Томас Герис един на един и запази равенството до почивката.

Двата отбора си размениха по едно чисто положение в началото на втората част, но не си вкараха голове. За "червените" пропусна Кареасо, който получи подаване от резервата Марк-Емилио Папазов край дузпата, но не успя да уцели топката.

ЦСКА стигна до победата в последните секунди на редовното време. Илиян Антонов проби отдясно и подаде на Павел Жабов пред вратата, а нападателят стреля точно в долния десен ъгъл на вратата за крайното 2:1.

Кристален глобус от "Карлови Вари" за "Уроците на Блага", актрисата Ели Скорчева спечели наградата за главна женска роля
Петър Мицин пред БНТ след втората си евротитла: Ще дам всичко от себе си на Игрите в Париж