Деница Манолова е MVP на женското баскетболно първенство

деница манолова mvp женското баскетболно първенство
Снимка: БФ баскетбол
12:18, 01.05.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Крилото Деница Манолова от Рилски спортист (Самоков) бе избрана за най-полезна състезателка през сезон 2022/2023 в баскетболното първенство на България за жени, което приключи този уикенд.

Титлата за трета поредна година отиде в Стара Загора, след като Берое победи Монтана 2003 отново, с 3-0 във финалната серия. За първи път в историята си и Рилски спортист спечели медал – бронзов, след успех над Шампион 2006 с 2-0.

Именно състезател на самоковки, които едва тази година се завърнаха в женското първенство, е и MVP на сезона.

Младото крило Манолова, избрана за най-добра млада състезателка на 2022, е и най-полезна баскетболистка сред тези, които играли в повече от половината мачове през сезона. Манолова е със среден коефициент 19.4. Тя изпревари Киара Ростен от Берое Стара Загора (19.0) и капитана на самоковки – Вероника Джикова (18.9).

Теодора Динева от Берое е най-добър реализатор през сезона с 16.4 точки средно на мач. Тя изпреварва Шарийн Съдърланд от Монтана 2003 с 14.4 точки средно на мач и Деница Манолова с 14.2.

Най-добър борец е Съдърланд с 12.5 средно на мач. Втора е Мила Кръстева от Академик Пловдив е втора средно с по 8.9 борби, а Киара Ростен от Берое е трета с по 8.5.

Най-добър подавач за сезона е Вероника Джикова от Рилски спортист с по 6.4 подавания средно на мач. Виолина Кочева е втора в тази класация с 6.3, а Моника Борисова от Рилски спортист с 4.6 затваря челната тройка.

Най-много отнети топки средно на мач през сезона има Радостина Христова – по 3.5.

20:10, 23.07.2024
Илиян Радулов отстъпи в първия кръг на пресявките на турнир от сериите Чалънджър в Испания
Чете се за: 01:17 мин.
Изабелла Шиникова с категорична победа над поставена в първия кръг на турнир от сериите WTA 125 във Варшава
Чете се за: 02:20 мин.
Денис Шрьодер ще бъде един от двамата знаменосци на Германия по време на откриващата церемония на Игрите
19:04, 23.07.2024
Ирен Дикова - Димитров спечели златен медал от европейското по тенис за трансплантирани атлети
18:59, 23.07.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Българското участие на турнира от сериите Чалънджър във Верона приключи в първия кръг
18:53, 23.07.2024
"Не съм искал да я убия и съжалявам" - каза пред съда перничанинът, обвинен за смъртта на съпругата си