Денислава Глушкова се класира за втория кръг на тенис турнира в Хехинген

денислава глушкова шеста поредна победа анталия
16:23, 02.08.2023

Денислава Глушкова се класира за втория кръг на основната схема на тенис турнира на клей в Хехинген, Германия, с награден фонд 60 хиляди долара.

Възпитаничката на ТК Дема се наложи с 6:4, 6:1 над петата поставена Присила Хон от Австралия след 73 минути игра.

В първата част Глушкова направи решителен пробив за 4:3 и това ѝ беше достатъчно, за да го спечели. В следващия българката загуби само един гейм – при 2:1, и заслужено постигна победата.

Това е трета поредна победа за Глушкова на турнира, която записа и два успеха в квалификациите. Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" ще играе на осминафиналите срещу победителката от мача между Кристина Дину от Румъния и Александра Векич от Германия.

Другата българка в турнира Гергана Топалова, загуби неочаквано от квалификантката Жива Фалкнер от Словения с 2:6, 1:6.

Топалова ще играе в турнира на двойки в тандем с Нина Поточник от Словения.

Бразилия, Италия и Аржентина отпаднаха от световното първенство по футбол за жени