Военен самолет "Спартан" летя от София до Бургас и обратно, за да транспортира 6 годишно дете с грип, преболедувало скарлатина. Искането за спасителната операция е постъпило в здравното министерство вчера.
"По света и у нас" научи, че в следствие на вирусната инфекция и шарката детето е развило тежка пневмония. Лекарите в "Пирогов" се борят за живота му.
Около 9.30 ч. тази сутрин реанимационен екип от "Пирогов" и медицинска сестра от ВМА са излетели за Бургас със "Спартан" от авиобаза "Враждебна". Те са прегледали и консултирали детето в УМБАЛ Бургас. Екипът е преценил, че детето трябва да бъде транспортирано в София.
Около 13.30 часа военният самолет се е върнал обратно в столицата. Детето е настанено в реанимацията на "Пирогов".
От Министерството на отбраната съобщиха, че заради състоянието му и по препоръка на лекарите полетът е осъществен на ниска височина.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Премиерът Желязков връчи държавната награда "Св. Паисий Хилендарски" на проф. Христо Йоцов
Раздадоха годишните награди на Съюза на българските журналисти - БНТ с 4 отличия
Официално назначен: Румен Спецов е особеният управител на дружествата от групата "Лукойл" в България
Опозицията с остри критики към избора на Румен Спецов за особен управител
Теменужка Петкова: Бюджет 2026 отразява случващото се в политическия живот у нас в последните 4 години