Девойките до 17 г. на България спечелиха промоция за Лига А

България с актив от 7 точки заема първата позиция, а толкова има и Словения, но е с по-лоша голова разлика.

Български национален отбор по футбол за девойки до 17 години
19:24, 20.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Национални отбори

Националният отбор на България за девойки до 17 г. постигна изключителен успех във втората фаза на евроквалификациите от Лига B. Съставът воден от Ангел Славов завърши наравно 1:1 със Словения и така завърши на първо място в групата, което гарантира промоция за Лига А. България с актив от 7 точки заема първата позиция, а толкова има и Словения, но е с по-лоша голова разлика.

Срещата не започна добре за българския отбор, след като Ивана Чалакова получи директен червен картон още в 7-ата минута. Словенките се възползваха от численото си превъзходство и Осолник откри резултата в 23-ата минута.

Йорданка Парнарова изравни за България в 37-ата минута, а до края на срещата националките издържаха на натиска и удържаха равенството.

България завърши на първо място в групата благодарение на победи с 6:1 над Азербайджан в първата си среща и 6:0 срещу Молдова във втората.

Режисьорът на "Вина" Виктор Божинов: Рядко вторият сезон е по-успешен от първия