ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира от сериите "Чалънджър" в Цуг

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:47 мин.
Спорт
димитър кузманов класира четвъртфиналите сингъл чалънджър италия
Снимка: БФ Тенис
Слушай новината

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Цуг (Швейцария) с награден фонд 145 хиляди евро.

Поставеният под номер 8 Кузманов нямаше особени проблеми срещу преминалия през квалификациите 18-годишен представител на домакините Дилан Дитрих и спечели с 6:2, 6:1 за 87 минути.

Така 29-годишният пловдивчанин, който е полуфиналист в надпреварата през миналия сезон, заработи 2345 евро и 11 точки за световната ранглиста, в която заема 174-ото място в момента. За място на четвъртфиналите той очаква победителя от срещата между Далибор Свръчина (Чехия) и участващия с "уайлд кард" Матео Гиганте (Италия).

Друг българин - Адриан Андреев, в момента играе двубоя си от втория кръг на сингъл срещу шестия поставен Аролд Майо (Франция), след като вчера стартира в основната схема с успех над бразилеца Матеуш Пусинели Де Алмейда с 6:2, 6:4.

Андреев участва и на двойки в тандем с Володимир Ужиловски (Украйна). Двамата започват по-късно днес срещу Лука Маргароли (Швейцария) и Максимилиан Нойкрист (Австрия).

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?